Connect with us
Statystyki 2025
  • Zabici w wypadkach - 1000
  • Ranni w wypadkach - 17304
  • Kierowcy po alkoholu - 69791
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 57.28
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.85
  • Średnia liczba rannych dziennie: 66.55
  • Zabici w wypadkach - 1000
  • Ranni w wypadkach - 17304
  • Kierowcy po alkoholu - 69791
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 57.28
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.85
  • Średnia liczba rannych dziennie: 66.55

Kronika wypadków

Pijany kierowca wypadł z drogi i zabił 10-letniego chłopca

Opublikowano

-

Pijany 23-latek wypadł na zakręcie i uderzył samochodem 10-latka na poboczu. Chłopiec zmarł

Auto sprawcy śmiertelnego wypadku Fot. Policja

Młody kierowca doprowadził do tragedii 23 kwietnia w miejscowości Krasne Lasocice w powiecie limanowskim. Około godziny 14:45 kierując skodą, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego, auto zjechało na lewo i na poboczu uderzył w 10-letniego chłopca.

Mimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych i podjęcia prób reanimacji, chłopiec zmarł na miejscu.

Kierowca, który był nietrzeźwy – badanie wykazało 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – został zatrzymany. Jego prawo jazdy zostało odebrane, a on sam osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej.

Na miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, a także biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Ciało dziecka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

bz