Społeczeństwo
Ministerstwo infrastruktury wykupiło cykl audycji w radiu. W weekendy usłyszymy o bezpieczeństwie
Resort ministra Andrzeja Adamczyka wykupił cykl audycji o bezpieczeństwie. Od dziś w piątki i niedzielę będzie można słuchać o bezpiecznym poruszaniu się po drogach w Programie Pierwszym Polskiego Radia
Opublikowano
8 lat temu-
przez
luzResort ministra Andrzeja Adamczyka wykupił cykl audycji o bezpieczeństwie. Od dziś w piątki i niedzielę będzie można słuchać o bezpiecznym poruszaniu się po drogach w Programie Pierwszym Polskiego Radia
Trudno mówić o misji publicznej mediów publicznych, gdy ministerstwa muszą kupować czas antenowy w takich społecznych sprawach jak informowanie o bezpieczeństwie na drogach. Z drugiej strony – skoro publiczne media same do tego się nie garną, dobre i to, że Sekretariat Krajowej Rady BRD – po tym, jak w marcu ogłosił rozeznanie rynku – ostatecznie zakupił cykl w Polskim Radiu.
Od 9 czerwca do do 29 października 2017 r. Program 1 Polskiego Radia będzie emitował audycje poświęcone promocji bezpieczeństwa na drogach. – Bezpieczeństwo na drogach jest naszym priorytetem. Misja mediów publicznych to także edukacja i podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego. Każde działanie, które może przyczynić się do poprawy brd, jest niezwykle cenne. Współpraca z Polskim Radiem pozwoli na to, aby ten temat częściej pojawiał się w debacie publicznej – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Minister Adamczyk weźmie udział w programie inaugurującym cykl, który odbędzie się dziś o godz. 17.15.
Audycje będą emitowane w piątki w godz. 17:15 – 17:30 oraz w niedziele w godz. 16:30 – 16:50. Czas emisji został dobrany tak, aby w okresie wzmożonego ruchu związanego np. z powrotami z pracy do domu, czy weekendowymi wyjazdami, można było na bieżąco reagować na sytuację na drogach i przestrzegać uczestników ruchu drogowego przed występującymi zagrożeniami.
Do udziału w audycjach będą zapraszani dziennikarze motoryzacyjni oraz eksperci z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego (m.in. członkowie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przedstawiciele Wojewódzkich Rad Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policji, naukowcy). Wszystkie programy będą miały formułę otwartej debaty. Oznacza to, że również słuchacze będą mieli możliwość zadawania pytań i wskazywania zagadnień z obszaru brd, o których warto porozmawiać.
Goście audycji będą rozmawiali o tym, na co należy zwracać uwagę na drodze, jak poprawnie poruszać się po drogach, jak zachowywać się podczas zdarzenia drogowego, o problemie nadmiernej prędkości, nieudzielaniu pierwszeństwa przejazdu, wypadkach z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, nieprawidłowym wyprzedzaniu, znaczeniu znaków drogowych i wielu innych interesujących zagadnieniach.
Poruszona zostanie także tematyka planowania podróży w okresach wzmożonego ruchu na drogach – w czasie długich weekendów czy wyjazdów na letni wypoczynek. Po wakacjach skupimy się na okresie jesienno-zimowym, w tym np. na zmianach w pogodzie (szybciej zapadającym zmierzchu, opadach deszczu, itp.), jako okresie najbardziej niebezpiecznym dla pieszych. Słuchacze otrzymają m.in. wskazówki, co robić, żeby być lepiej widocznym (temat odblasków).
red
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Wiceminister Stanisław Bukowiec: prawo jazdy będą mogli zdobywać 17-latkowie. Projekt jest gotowy
Prawo jazdy najpierw na próbę? Po tragedii w Szczecinie minister Klimczak zapowiada zmiany
UJAWNIAMY: W Polsce nie ma podstawy programowej kształcenia kierowców. Nikt nie wie, co powinni wiedzieć i umieć po kursie