Connect with us
Statystyki 2025
  • Zabici w wypadkach - 444
  • Ranni w wypadkach - 7473
  • Kierowcy po alkoholu - 33132
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 46.7
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.22
  • Średnia liczba rannych dziennie: 54.15
  • Zabici w wypadkach - 444
  • Ranni w wypadkach - 7473
  • Kierowcy po alkoholu - 33132
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 46.7
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.22
  • Średnia liczba rannych dziennie: 54.15

Infrastruktura

Świętokrzyskie. Postawią podświetlane znaki dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych

GDDKiA zapowiada instalację 25 podświetlanych znaków na przejściach dla pieszych. Pojawią się też sygnalizatory na skrzyżowaniach w Końskich i Starachowicach

Opublikowano

-

GDDKiA zapowiada instalację 25 podświetlanych znaków na przejściach dla pieszych. Pojawią się też sygnalizatory na skrzyżowaniach w Końskich i Starachowicach

Przejście dla pieszych w okolicy węzła Puławska na Południowej Obwodnicy Warszawy

Na świętokrzyskich drogach pojawią się takie znaki informujące o przejściu dla pieszych. Na zdjęciu przejściew okolicy węzła Puławska na Południowej Obwodnicy Warszawy. Fot. ZDM Warszawa

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji (Świętokrzyskie) zapowiada montaż infrastruktury, która poprawi bezpieczeństwo na świętokrzyskich drogach. Dzięki najnowszym inwestycjom skorzystają przede wszystkim piesi. Bo nad przejściami dla pieszych w 25 miejscach zawisną podświetlane znaki D-6. Dzięki temu kierowcy znacznie szybciej zobaczą przejście, zwłaszcza pomoże to w okresie jesienno-zimowym. Same przejścia też będą oświetlone dzięki instalacjom zasilanym z baterii słonecznych.

Podświetlane znaki nad przejściami dla pieszych zawisną:

nad drogą krajową nr 74 w miejscowościach Cedzyna, Skorzeszyce, Lechów, Złota Woda, Piórków, Gołoszyce, Brzezie, Balbinów, Gierczyce

nad drogą nr 73 w miejscowościach Mikułowice, Konary

nad drogą nr 79 miejscowościach Luszyca, Ruszcza, Łyczba, Słupia, Biechów

nad drogą nr 78 w Jasionnej i nad droga nr 9 w Młynku i Wólce Gieraszowskiej

Przetarg na montaż nowych znaków ogłoszony został we wrześniu. Jak zapowiada GDDKiA – instalacje mają być gotowe do końca tego roku.

Bezpieczeństwo poprawi się także dla kierowców w Końskich i Starachowicach. Na skrzyżowaniach z drogą krajową nr 42 zainstalowane zostaną sygnalizacje świetle. Zostaną zaprogramowane jako tzw. akomodacyjne – czerwone światło na DK 42 zapalać będzie się dla kierowców tylko wtedy, gdy na drogach krzyżujących się z trasą kamery zarejestrują czekające samochody.
W Starachowicach sygnalizacja stanie na skrzyżowaniu ulicy Kieleckiej i Alei Wyzwolenia z ulicami Radomską i Moniuszki. W Końskich sygnalizacja świetlna zostanie zamontowana ruchliwym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z drogą wojewódzką nr 749 do Przysuchy.

in