Connect with us
Statystyki 2026
  • Zabici w wypadkach - 754
  • Ranni w wypadkach - 13734
  • Kierowcy po alkoholu - 54069
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 53.26
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.37
  • Średnia liczba rannych dziennie: 61.31
  • Zabici w wypadkach - 754
  • Ranni w wypadkach - 13734
  • Kierowcy po alkoholu - 54069
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 53.26
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.37
  • Średnia liczba rannych dziennie: 61.31

Społeczeństwo

Pijany sędzia za kierownicą zatrzymany w Gryfynie

Opublikowano

-

Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie został zatrzymany przez policję w Gryfinie do kontroli. Był nietrzeźwy. Aby mógł odpowiedzieć za przestępstwo na drodze, najpierw trzeba by uchylić mu immunitet

Badanie alkomatem podczas policyjnej kontroli. Fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne. Kontrola policyjna alkomatem Fot. Policja

Wczoraj późnym wieczorem policjanci z Gryfina zatrzymali do kontroli kierowcę BMW. Okazało się, że prowadził w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze nie podali, ile promili miał kierowca. TVN24 pierwszy ujawnił, że zatrzymanym kierującym był sędzia.

– Zatrzymany na drodze został sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie – potwierdza brd24.pl Julia Szozda, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Rzecznik też nie chce mówić jeszcze o poziomie zawartości alkoholu w organizmie kierowcy. – Nie mam szczegółowych informacji, czekamy na informacje z prokuratury – zaznacza.

Śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Prokuratura Krajowa. Sędziego w Polsce nie można ukarać za przestępstwo, chroni go immunitet. Dopiero uchylenie immunitetu przez Sąd Najwyższy sprawia, że sędziego można samego osądzić za jego czyn.

luz