Connect with us
Statystyki 2025
  • Zabici w wypadkach - 137
  • Ranni w wypadkach - 2046
  • Kierowcy po alkoholu - 9518
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 36.69
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 2.85
  • Średnia liczba rannych dziennie: 42.63
  • Zabici w wypadkach - 137
  • Ranni w wypadkach - 2046
  • Kierowcy po alkoholu - 9518
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 36.69
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 2.85
  • Średnia liczba rannych dziennie: 42.63

Filmy

Dlaczego bezpieczny odstęp jest ważny? Autor tego nagrania już wie

Opublikowano

-

Zawsze warto dostosować prędkość do warunków i utrzymywać bezpieczny odstęp. Bo gdy na drodze dzieją się rzeczy trudne, mamy zapas czasu na reakcję. Autor tego nagrania nie dał sobie szans

Droga krajowa nr 5 w okolicy Strzegomia. Wieczór 10 lutego (autor podaje, że rok w nagraniu ustawiony był błędnie). W ciemnościach na takiej, wąskiej krajówce kierowcy jadą – jak szybko oszacowali ludzie w sieci – około 100 km/h. Czyli co najmniej 10 km/h więcej niż pozwala prawo. W dodatku w warunkach utrudnionej widoczności.

No i na swojej drodze spotykają kierowcę BMW, który postanawia tam zawrócić. Nie ustępuje przy tym pierwszeństwa przejazdu i jeden z kierowców w niego wjeżdża. Za nimi jedzie autor tego nagrania, który nie utrzymywał na tyle dużego odstępu – a jego reakcja zdaje się też być mocno spóźniona – że w efekcie sam bierze udział w tej kolizji.

ai