Connect with us
Statystyki 2025
  • Zabici w wypadkach - 591
  • Ranni w wypadkach - 10265
  • Kierowcy po alkoholu - 43025
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 50.98
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.4
  • Średnia liczba rannych dziennie: 58.99
  • Zabici w wypadkach - 591
  • Ranni w wypadkach - 10265
  • Kierowcy po alkoholu - 43025
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 50.98
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.4
  • Średnia liczba rannych dziennie: 58.99

Społeczeństwo

„Zawodowy” kierowca wyjechał policji na czołówkę. Natychmiastowa karma

Opublikowano

-

Chwile mrożące krew w żyłach przeżyli na polskiej drodze policjanci w radiowozie. Musieli uciekać na pobocze, by nie zostać zmiażdżonymi przez ciężarówkę, której kierowca wyprzedzał swojego inny duży pojazd

Na filmie opublikowanym w serwisie YouTube jeden z kierowców zarejestrował, jak policjanci radiowozem musieli ratować się przed czołowym zderzeniem, uciekając na bok drogi. Z naprzeciwka jechała ciężarówka, którą wyprzedzał kolejny kierowca ciężarówki. Niewiele brakowało, by doszło do nieszczęścia.

Policjanci ochłonęli błyskawicznie. Zaraz po tym zdarzeniu włączyli zawrócili za kierowcą zawodowym, który stworzył potężne zagrożenie na drodze.

Jak ustalił portal Interia, policyjnym radiowozem jechał wówczas rzecznik policji z Olesna asp. sztab. Stanisław Filak. Powiedział dziennikarzom, że kierowcą ciężarówki okazała się 39-letnia kobieta.
Mimo tego, że kierująca ciężarówką kobieta naraziła życie policjanta, wezwany przez niego na miejsce inny patrol nie zatrzymał jej uprawnień i nie skierował sprawy do sądu. Policjanci dali jej tylko mandat (wysokości nie ujawniono).

luz