Connect with us
Statystyki 2025
  • Zabici w wypadkach - 32
  • Ranni w wypadkach - 574
  • Kierowcy po alkoholu - 2728
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 35.71
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 2.29
  • Średnia liczba rannych dziennie: 41
  • Zabici w wypadkach - 32
  • Ranni w wypadkach - 574
  • Kierowcy po alkoholu - 2728
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 35.71
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 2.29
  • Średnia liczba rannych dziennie: 41

Kronika wypadków

Wjechała w trzy nauczycielki na przejściu dla pieszych koło szkoły w Wieluniu

Opublikowano

-

Dramatyczny wypadek w Wieluniu. Kierująca osobowym fordem wjechała w trzy nauczycielki przechodzące przez przejście koło Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Jedną z nich do szpitala zabrał śmigłowiec LPR
Miejsce wypadku drogowego przy szkole w Wieluniu Fot. Policja

Miejsce wypadku drogowego przy szkole w Wieluniu Fot. Policja

Wczoraj wieczorem (27 listopada) trzy nauczycielki Zespołu Szkól nr 1 w Wieluniu przechodziły przez przejście dla pieszych znajdujące się niedaleko placówki – na ulicy Wojska Polskiego. W tym czasie w kierunku centrum miasta jechała ulicą 51-letnia kobieta w fordzie mondeo. Wjechała w piesze na pasach.

Wszystkie trzy kobiety w wieku 38, 43 i 54 lat zostały ranne i przewieziono je do szpitala. Najbardziej poszkodowana została najmłodsza z nich – do placówki medycznej została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci w miejscu wypadku przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz ustalili świadków zdarzenia. Przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z wieluńskiej komendy.

“Przypominamy, że każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na „pasach” oraz na nie wchodzącemu. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie. Z kolei pieszym przypominamy o tym, aby każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść. Zachęcamy również niechronionych uczestników ruchu drogowego do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają na nich takiego obowiązku w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie” – napisali wieluńscy policjanci.

bz