Kronika wypadków
Kierowca wjechał w pieszych w Szczecinie i uciekł. 17 osób rannych, niektóre ciężko

Opublikowano
1 rok temu-
przez
luzDo dramatycznego wypadku doszło dziś w Szczecinie. Rozpędzony kierowca na czerwonym świetle wjechał w pieszych na pasach i uciekł. Trwa akcja ratunkowa

Akcja ratunkowa po wypadku na Placu Rodła w Szczecinie. Widok z kamery internetowej
Dziś po godzinie 15 w centrum Szczecina jadący szybko i mimo czerwonego światła kierowca wjechał w wielu pieszych przechodzących przez przejście. Rannych zostało w sumie 17 osób. Z ostatnich informacji służb wynika, że część poszkodowanych jest w ciężkim stanie, w tym dwie w krytycznym. Wśród poszkodowanych są też dzieci.
Ranni są też w samochodach, które uciekając z miejsca wypadku, kierowca taranował.
Sprawca rozbił się kilometr od miejsca wypadku – przy hotelu Dana. Według nieoficjalnych informacji został zatrzymany przez świadka. To 33-letni mężczyzna.
Do sieci trafił fragment nagrania tuż po wypadku:
#PILNE: Trwa akcja ratunkowa w Szczecinie, gdzie kierujący samochodem osobowym wjechał w pieszych na placu Rodła. Kilkanaście osób zostało poszkodowanych. Uciekając zderzył się czołowo z innym pojazdem.
wideo: czytelnik pic.twitter.com/SLnDDEfUiT
— Remiza.pl (@remizacompl) March 1, 2024
luz