Connect with us
Statystyki 2025
  • Zabici w wypadkach - 594
  • Ranni w wypadkach - 10364
  • Kierowcy po alkoholu - 43700
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 51.13
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.39
  • Średnia liczba rannych dziennie: 59.22
  • Zabici w wypadkach - 594
  • Ranni w wypadkach - 10364
  • Kierowcy po alkoholu - 43700
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 51.13
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.39
  • Średnia liczba rannych dziennie: 59.22

Społeczeństwo

Gorzów. Pojechał na czerwonym i prawie rozjechał pieszych na pasach

Opublikowano

-

Policjanci z Gorzowa dostali od kierowcy nagranie. Widać na nim, jak inny kierowca dwa razy naraża pieszych na przejściach. Okazał się nim 76-latek. Zatrzymano mu prawo jazdy

Do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zgłosił się mężczyzna, który był świadkiem skrajnie niebezpiecznego zachowania na drodze. Zarejestrował kamerą umieszczoną w swoim aucie dwukrotne złamanie przepisów przez kierowcę osobowego forda.

Na nagraniu widać jak nieodpowiedzialny kierowca zjeżdżając z rodna Górczyńskiego nie ustępuje pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście i o mały włos nie przejeżdża im po stopach. Kilkadziesiąt metrów dalej mężczyzna siedzący za kierownicą forda nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej wskazującej kolor czerwony i przejechał przez kolejne przejście. Tam również na drugą stronę jezdni przechodzili już piesi, którzy byli zaskoczeni zachowaniem kierowcy.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy ustalili dane kierującego fordem. Był to 76-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, w związku ze stworzeniem rażącego zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. Wobec niego skierowany został wniosek o ukaranie do sądu, przed którym odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

red

Czytaj dalej
Reklama