Connect with us
Statystyki 2025
  • Zabici w wypadkach - 272
  • Ranni w wypadkach - 3913
  • Kierowcy po alkoholu - 18327
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 40.36
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.24
  • Średnia liczba rannych dziennie: 46.58
  • Zabici w wypadkach - 272
  • Ranni w wypadkach - 3913
  • Kierowcy po alkoholu - 18327
  • Średnia liczba wypadków dziennie: 40.36
  • Średnia liczba zabitych dziennie: 3.24
  • Średnia liczba rannych dziennie: 46.58

Filmy

Tak kierowcy nie ustępują pieszym. Pan z rowerem czekał, a pięciu przejechało mu przed nosem

Opublikowano

-

Od ponad dwóch lat kierowcy powinni wiedzieć, że muszą zatrzymać się, zanim pieszy postawi nogę na przejściu. Jednak wielu wciąż to ignoruje – jadą szybko i nie zwracają uwagi na ludzi próbujących przekroczyć jezdnię

Liczba zabijanych pieszych na przejściach w Polsce spada, ale mogłoby tych zdarzeń być znacznie mniej. I nie dlatego, że – jak przekonują w sieci kierowcy – piesi “pchają się pod koła”, tylko dlatego, że kierowcy wciąż jeszcze nie nauczyli się zwalniać przy przejściach i obserwować otoczenia drogi.

Dobrym przykładem jest to nagranie z sieci, którego autor – jak podkreśla – z daleka widział pieszego z rowerem upewniającego się, że kierowco zgodnie ze swoim obowiązkiem ustąpią mu pierwszeństwa. Niestety, aż pięciu kierowców przejechało zupełnie go ignorując. Wszyscy oni powinni otrzymać 1500 zł mandatu i 15 punktów karnych.

bz